Coaching na czas Regenopauzy

Co to jest Coaching na czas Regenopauzy

„Regenopauza”, podobnie jak „czas uderzeń mocy”, „drugie pokwitanie” to określenie, które w sposób pozytywny, kreatywny i inspirujący nazywa proces wchodzenia w dojrzałą kobiecość. Ponieważ wiele kobiet wciąż posiada negatywne nastawienie do klimakterium oraz menopauzy, stwarzam przestrzeń, który pomaga rozpuścić mity i stereotypy na ich temat, pozwala także także zdjąć spowijającą je zasłonę wstydu i milczenia.

Podczas sesji wspólnie obejmiemy emocje, które zwykle towarzyszą temu okresowi w życiu kobiety. Będziesz miała także szanse przyjrzeć się temu, jaki jest Twój kontakt z ciałem i seksualnością. Podzielisz się trudnościami, na które napotkałaś. Zyskasz szansę, by nadać nowe znaczenia menopauzie i klimakterium. To będzie także okazja do tego, byś mogła potraktować czas wejścia w dojrzałą kobiecość jako akt psychorozwojowy.

Sesja trwa 55 minut, składa się z części dedykowanej słowom oraz ciału, jest więc czas oraz przestrzeń i na rozmowę, i na różnorodne praktyki w ruchu. Przydaje się więc wygodny, nie krępujący ruchów strój. Proporcje pomiędzy rozmową a pracą z ciałem są indywidualne, zależą od potrzeb Klientki a także ulegają płynnym zmianom w związku z przebiegiem procesu.

Coach tworzy ramy i trzyma przestrzeń dla procesu Klienta, który bierze za odpowiedzialność za urzeczywistnianie i wcielanie w życie zmian.

Dla kogo?

* Jeśli Menopauzę spostrzegasz już na horyzoncie (co może się zadziać około 40 roku życia)

* Gdy znajdujesz się w połowie podróży do Menopauzy (co zwykle oznacza bycie w procesie klimakterium, trwającego od 6 do 13 lat, między 40-53 rokiem życia)

* Jeżeli minął już rok albo więcej od Twojej ostatniej miesiączki (co oznacza, że przeszłaś przez Menopauzę), jednak chciałabyś powrócić do tego momentu bardziej świadomie

Możliwe efekty sesji Coaching na czas Regenopauzy

*zwiększenie poziomu samoświadomości i świadomości ciała

*nawiązanie lepszego kontaktu z emocjami ­ – ich wyrażanie, transformowanie, akceptowanie

*zharmonizowanie poziomów: mentalnego, uczuciowego i instynktownego

*otwarcie się na intuicję

*obudzenie radości życia i poczucia ożywienia ciała

*poznanie technik wspierających przechodzenie przez czas klimakterium

*umiejętność zarządzania gorącą energią w ciele

*zmiana nawyków, postawy i stylu życia

Czy trzeba się umawiać na cały cykl?

To jest bardzo indywidualne. Czasami wystarczy pojedyncza sesja, by coś ważnego dla siebie odkryć, przyłączyć, poczuć. Najczęściej jednak po konsultacji umawiam się z Klientką na cykl spotkań.

Jak wygląda cykl spotkań?

Może on przebiegać jako z góry określona ilość sesji o stałym rytmie. Wtedy pracujemy bardziej na strukturze, w wyznaczonych granicach, co daje poczucie bezpieczeństwa i tworzy swoistą „ramę” dla istotnych, transformacyjnych doświadczeń. To zwykle dobre rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają swoją ścieżkę rozwojową w ogóle lub dotąd nie pracowały rozwojowo z obszarem ciała.

Możemy też umawiać się na proces, w trakcie którego to Klientka wyznacza tempo, ilość spotkań, długość procesu. Tutaj z kolei mamy pewien „luźny kontrakt” i to Klient bierze większą odpowiedzialność za przebieg i „styl” procesu. Ten sposób pracy rekomenduję osobom, które są świadomie siebie, znają swoje obszary do rozwoju. Każda sesja trwa 55 min.

Choć Kontrakt dotyczący sposobu i tempa pracy ustalany jest wspólnie, to Klient zarządza procesem zmiany, Coach zaś odpowiada za właściwie przeprowadzony proces.

Czemu służy konsultacja?

Przede wszystkim możesz sprawdzić, czy jest „chemia” między nami, czy odpowiada Ci mój styl pracy. Możesz też doświadczyć, jak się czujesz w drobnej praktyce. To również czas, aby określić sobie intencję naszych spotkań oraz wybrać wariant cyklu. To, czy będzie to bardziej struktura czy proces, zależy od indywidualnych potrzeb, celu i preferowanego sposobu pracy. Każdy z nich ma bowiem swoje mocne strony, może być rozwojowym wyzwaniem albo może mniej wspierać proces danej osoby – dlatego uważnie podejmujemy tę decyzję. Konsultacja trwa około 45-50 min.