Uderzenia Mocy – jak czerpać z napadów gorąca siłę oraz mądrość

Pięciotygodniowy kurs on-line dla dojrzałych kobiet.

Dozwolone wyłącznie od czterdziestki!

TRZECIĄ EDYCJĘ ZACZYNAMY 19 PAŹDZIERNIKA 2018.

Pożegnaj przekonania dotyczące menopauzy, nadaj jej nowe znaczenia

Wokół menopauzy narosło wiele mitów, stereotypów, okrywa ją także zasłona wstydu i milczenia, przynależna tematom tabu. Wiele kobiet wciąż posiada negatywne nastawienie do klimakterium oraz menopauzy. Stanowi ono pozostałość przekonania, podzielanego przez większość mieszkańców naszego świata i wciąż utrwalanego w popularnych przekazach, że jesteśmy cenne głównie ze względu na swą zdolność do rodzenia dzieci. Więc nawet jeśli na świadomym poziomie jesteś wyzwoloną, pewną siebie, soczystą, dojrzałą kobietą – zbiorowa nieświadomość, w tym zapewne także wewnętrzne głosy wielu z nas – podtrzymują stare myślenie.

Tymczasem przemiany, które zachodzą w kobiecych ciałach już po czterdziestce, są całkowicie naturalne. Przygotowują Cię one do przejścia w kolejny etap, w którym może nastąpić rozkwit kreatywności i wnoszenie wkładu w życie innych. Te fizjologiczne zmiany dotąd przedstawiane były w negatywnym świetle, co skutkowało zrozumiałym strachem kobiet przed wkraczaniem w wiek średni. Prawdziwe znaczenie menopauzy, podobnie jak wielu innych procesów kobiecego ciała, zostało zmienione i zdeprecjonowane. Dlatego potrzebujemy na nowo zrozumieć ową transformację, której podlegają nasze ciała i nasza psychika oraz nadać jej służące kobietom znaczenia.

Zmień postrzeganie klimakterium, ciesz się dojrzałą kobiecością
To, w jaki sposób radzisz sobie z przechodzeniem przez ten drugi „okres dojrzewania”, jest w ogromnym stopniu zależne od Twojej postawy. Kobiety, które uwierzyły w mit, że menopauza jest końcem kobiecości, utratą atrakcyjności i początkiem osuwania się w starość, prawdopodobnie dość szybko stracą witalność, poczują się i będą wyglądać starzej. Za to te z nas, które czują się tak, jakby wzrastała ich moc, na ogół wyglądają zdrowo, pełne są sił witalnych, okazują zainteresowane seksem i mają wrażenie, że przeżywają lata swojej pełni. Badania wykazują, że negatywne postrzeganie menopauzy wpływa na wzrost ilości nieprzyjemnych symptomów, takich jak napady gorąca, poty nocne, zmęczenie, boleści i zaburzenia snu.

Rzeczywiście, okres klimakterium niesie ze sobą dobre i nieco uciążliwe chwile. Jest końcem, ale i początkiem. Stanowi także naturalny etap życia między młodością a starością – inicjuje w głęboką dojrzałość. Menopauza to moment przejścia, który nazywam „czasem uderzeń mocy”, „regenopauzą”, „drugim pokwitaniem”.

Naucz się tańczyć z ogniem, oddaj się jego sile transformacji
Istnieją tradycje, które postrzegają uderzenia gorąca jako zjawisko energetyczne, ponieważ to pozwala nam, kobietom, odzyskać wpływ. A także objąć znacznie tego czasu na głębszym poziomie. Dzięki temu zamiast „walczyć z menopauzą” do czego zachęcają nas slogany reklamujące preparaty i tabletki, możemy nauczyć się podążać za naturalnymi zmianami w naszych ciałach. Dr Joan Borysenko, która wytyczyła na Harvardzkiej Akademii Medycznej nowy obszar medycyny zajmujący się umysłem i ciałem pisze, że według przekazów 49 różnych kultur, których medycyna opiera się na teorii energii życiowej, nadmierny stres, czy to spowodowany złym odżywianiem, czy brakiem ćwiczeń, czy też nieumiejętnością radzenia sobie w życiu sprawia, że owa ognista energia nie może swobodnie przepływać przez kanały energetyczne ciała i trudno jest jej się ustabilizować w czasie klimakterium.

Każda z nas, i Ty także, może nauczyć się obchodzić z ową gorącą energią, która zwiastuje nadejście menopauzy. Mamy też szansę, by odnaleźć w napadach gorąca Uderzenia Mocy – czyli psychorozwojowe możliwości. Podczas kursu dowiesz się, jakie praktyki i sposoby mogą Cię wesprzeć w tym, być świadomie przechodziła przez czas klimakterium.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz uwolnić stereotypowe spojrzenie na czas klimakterium, zwieńczony menopauzą – zapraszam na mój kurs dla dojrzałych kobiet Uderzenia mocy czyli jak czerpać siłę i mądrość z napadów gorąca.

Czym się zajmiemy?
*emocjami wokół czasu przejścia, szczególnie wstydem, obawami i lękami
*rozpuszczaniem przekonań i stereotypowych pomysłów na to, czym jest klimakterium i co zwiastuje menopauza
*Twoimi trudnościami w przygotowaniu się na czas metamorfozy lub przechodzeniu przez nią
*zrozumieniem fizycznych objawów menopauzy a także zmian hormonalnych i fizjologicznych
*przeobrażeniami, jakim podlega ciało
*obszarem seksualności i intymności
*transformacją psychiki
*przemianą tożsamości

Co otrzymasz?
*nowoczesną wiedzę oraz dawne przekazy, które pozwolą Ci spojrzeć na czas klimakterium z szerszej i głębszej perspektywy
*inspiracje, jak kreować zdrowy styl życia podczas klimakterium
*ćwiczenia, które pomagają osłabić albo oddalić nieprzyjemne symptomy
*praktyki wspierające Twoją seksualność
*spotkanie z Twoją wewnętrzną Strażniczką, reprezentującą budzące się w tym okresie życia asertywność, zaangażowanie i dostęp do wyrażanie słusznego gniewu
*Rytuał Przejścia w czas dojrzałej kobiecości

Dla kogo?
* Jeśli Menopauzę spostrzegasz już na horyzoncie (co może się zadziać około 40 roku życia)

* Gdy znajdujesz się w połowie podróży do Menopauzy (co zwykle oznacza bycie w procesie klimakterium, trwającego od 6 do 13 lat, między 40-53 rokiem życia)

* Jesteś po Menopauzie (czyli minął już rok albo więcej od ostatniej miesiączki)

Jak to będzie wyglądać?
*Każda z pięciu lekcji zawiera w różnych proporcjach: krótki filmik, porcję wiedzy w pliku pdf, ćwiczenia psychorozwojowe i/lub audio-praktykę do indywidualnego wykonania.
*Jako Kursantka otrzymujesz zaproszenie do udziału w jednym webinarze w połowie kursu.
*Otrzymujesz zaproszenie do tajnej grupy Uderzenia Mocy na FB. To przestrzeń, w której możesz zadać pytanie, uzyskać wsparcie od autorki kursu, która jest coacherką ciała i trenerką w obszarze seksualności, podzielić się odczuciami czy wątpliwościami z innymi Kursantkami, pozwolić się zainspirować innym kobietom lub je zainspirować. Przede wszystkim ta przestrzeń stworzona jest z intencją, byś jako kobieta przechodząca menopauzalną przemianę czuła, że przynależysz do wspólnoty i możesz wrastać i rozwijać się razem z jej członkiniami.
*Dodatkowo masz możliwość wykupienia jednej godzinnej sesji via skype po preferencyjnej cenie 150 zł podczas trwania kursu i do tygodnia po jego zakończeniu.
* Lekcje otrzymywać będziesz mailem w piątkowe popołudnia, od 19 X kwietnia do 16 XI 2018.

Jakie zmiany możesz zauważyć po kursie?

*zyskasz wiedzę na temat procesów zachodzących w Tobie na planie cielesnym i psychicznym
*obejmiesz emocje
*nawiążesz lepszy kontakt z samą sobą
*poczujesz lepszy kontakt z Twoim ciałem i zaakceptujesz je takim, jakim się staje
*stworzysz podstawy do zmiany stylu życia
*dokonasz przewartościowań, co służy C teraz a co już nie jest służące
*ożywisz przestrzeń seksualności
*otworzysz się na intuicję
*doświadczysz inicjacji w kolejny etap życia

Autorka kursu: Izabela Cisek-Malec, terapeutka pracująca w nurcie jungowskim, coach ciała, trenerka umiejętności psychospołecznych, mentorka, dziennikarka. Stworzyłam ten program na badzie własnych doświadczeń, posiłkując się dawnymi przekazami i nowoczesnymi wiedzą. Więcej o mnie przeczytasz tu.

Dopisz się do listy kursantek i wykup udział w kursie – TUTAJ.