Uderzenia Mocy

czyli jak czerpać siłę i mądrość z napadów gorąca!

Pięciotygodniowy kurs on-line dla dojrzałych kobiet. 

Zaczynamy 17-ego listopada!Jeśli czujesz, że potrzebujesz pożegnać stereotypowe spojrzenie na czas klimakterium, zwieńczony menopauzą - zapraszam na mój kurs dla dojrzałych kobiet


UWOLNIJ PRZEKONANIA DOTYCZĄCE MENOPAUZY

NADAJ JEJ NOWE ZNACZENIA

Wokół menopauzy narosło wiele mitów, stereotypów, okrywa ją także zasłona wstydu i milczenia, przynależna tematom tabu. Wiele kobiet wciąż posiada negatywne nastawienie do klimakterium oraz menopauzy. Stanowi ono pozostałość przekonania, podzielanego przez większość mieszkańców naszego świata i wciąż utrwalanego w popularnych przekazach, że jesteśmy cenne głównie ze względu na swą zdolność do rodzenia dzieci.Więc nawet jeśli na świadomym poziomie jesteś wyzwoloną, pewną siebie, soczystą, dojrzałą kobietą - zbiorowa nieświadomość, w tym zapewne także wewnętrzne głosy wielu z nas -  podtrzymują stare myślenie.

Tymczasem przemiany, które zachodzą w kobiecych ciałach już po czterdziestce, są całkowicie naturalne. Przygotowują Cię one do przejścia w kolejny etap, w którym może nastąpić rozkwit kreatywności i wnoszenie wkładu w życie innych. Te fizjologiczne zmiany dotąd przedstawiane były w negatywnym świetle, co skutkowało zrozumiałym strachem kobiet przed wkraczaniem w wiek średni. Prawdziwe znaczenie menopauzy, podobnie jak wielu innych procesów kobiecego ciała, zostało zmienione i zdeprecjonowane. Dlatego potrzebujemy na nowo zrozumieć ową transformację, której podlegają nasze ciała i nasza psychika oraz nadać jej służące kobietom znaczenia.
ZMIEŃ POSTRZEGANIE KLIMAKTERIUM, 

CIESZ SIĘ DOJRZAŁĄ KOBIECOŚCIĄ

To, w jaki sposób radzisz sobie z przechodzeniem przez ten drugi „okres dojrzewania”, jest w ogromnym stopniu zależne od Twojej postawy. Kobiety, które uwierzyły w mit, że menopauza jest końcem kobiecości, utratą atrakcyjności i początkiem osuwania się w starość, prawdopodobnie dość szybko stracą witalność, poczują się i będą wyglądać starzej. Za to te z nas, które czują się tak, jakby wzrastała ich moc, na ogół wyglądają zdrowo, pełne są sił witalnych, okazują zainteresowane seksem i mają wrażenie, że przeżywają lata swojej pełni. Badania wykazują, że negatywne postrzeganie menopauzy wpływa na wzrost ilości nieprzyjemnych symptomów, takich jak napady gorąca, poty nocne, zmęczenie, boleści i zaburzenia snu.

Rzeczywiście, okres klimakterium niesie ze sobą dobre i nieco uciążliwe chwile. Jest końcem, ale i początkiem. Stanowi także naturalny etap życia między młodością, a starością - inicjuje w głęboką dojrzałość. Menopauza to moment przejścia, który nazywam „czasem uderzeń mocy”, „regenopauzą”, „drugim pokwitaniem”.NAUCZ SIĘ TAŃCZYĆ Z OGNIEM, 

ODDAJ SIĘ SILE JEGO TRANSFORMACJI

Istnieją tradycje, które postrzegają uderzenia gorąca jako zjawisko energetyczne, ponieważ to pozwala nam, kobietom, odzyskać wpływ. A także objąć znacznie tego czasu na głębszym poziomie. Dzięki temu zamiast „walczyć z menopauzą” do czego zachęcają nas slogany reklamujące preparaty i tabletki, możemy nauczyć się podążać za naturalnymi zmianami w naszych ciałach. Dr Joan Borysenko, która wytyczyła na Harvardzkiej Akademii Medycznej nowy obszar medycyny zajmujący się umysłem i ciałem pisze, że według przekazów 49 różnych kultur, których medycyna opiera się na teorii energii życiowej, nadmierny stres, czy to spowodowany złym odżywianiem, czy brakiem ćwiczeń, czy też nieumiejętnością radzenia sobie w życiu sprawia, że owa ognista energia nie może swobodnie przepływać przez kanały energetyczne ciała i trudno jest jej się ustabilizować w czasie klimakterium.

Każda z nas, i Ty także, może nauczyć się obchodzić z ową gorącą energią, która zwiastuje nadejście menopauzy. Mamy też szansę, by odnaleźć w napadach gorąca Uderzenia Mocy - czyli psychorozwojowe możliwości. Podczas kursu dowiesz się, jakie praktyki i sposoby mogą Cię wesprzeć w tym, abyś świadomie przechodziła przez czas klimakterium.Czym będziemy się zajmować?

Emocjami wokół czasu przejścia, szczególnie wstydem, obawami i lękami 


Rozpuszczaniem przekonań i stereotypowych pomysłów na to, czym jest klimakterium i co zwiastuje menopauza


Twoimi trudnościami w przygotowaniu się na czas metamorfozy lub przechodzeniu przez nią


Zrozumieniem fizycznych objawów menopauzy, a także zmian hormonalnych i fizjologicznych Przeobrazeniami jakimi podlega ciało


Obszarem seksualności i intymności


Transformacją psychiki


Przemianą tozsamościCo otrzymam w ramach kursu?


Image title


Nowoczesną wiedzę oraz dawne przekazy, które pozwolą Ci spojrzeć na czas klimakterium z szerszej i głębszej perspektywy

Image title


Inspiracje, jak kreować zdrowy styl życia podczas klimakterium

Image title


Ćwiczenia, które pomagają osłabić albo oddalić nieprzyjemne symptomy

Image title


Praktyki wspierające Twoją seksualność

Image title

Spotkanie z Twoją wewnętrzną Strażniczką, reprezentującą budzące się w tym okresie do życia asertywność, zaangażowanie i dostęp do wyrażania słusznego gniewu

Image title


Rytuał Przejścia w czas dojrzałej kobiecości

DLA KOGO JEST TEN KURS?

Image title

Jeśli Menopauzę spostrzegasz już na horyzoncie (co może się zadziać około 40 roku życia)

Image title

Gdy znajdujesz się w połowie podróży do Menopauzy (co zwykle oznacza bycie w procesie klimakterium, trwającego od 6 do 13 lat, między 40-53 rokiem życia)

Image title

Jesteś po Menopauzie (czyli minął już rok albo więcej od ostatniej miesiączki)

Co kupujesz - sprawy organizacyjne

Każda z pięciu lekcji zawiera w różnych proporcjach: krótki filmik, porcję wiedzy w pliku pdf, ćwiczenia psychorozwojowe i/lub audio praktykę  do indywidualnego wykonania. 

Lekcje otrzymywać będziesz mailem w piątkowe popołudnia, od 17 listopada do 15 grudnia


Jako Kursantka otrzymujesz zaproszenie do udziału w jednym zamkniętym webinarze w połowie kursu, 

4 grudnia 2017 około godz. 19.00

Otrzymujesz zaproszenie do tajnej grupy na FB. To przestrzeń, w której możesz zadać pytanie, uzyskać wsparcie od autorki kursu, która jest coacherką ciała i trenerką w obszarze seksualności, podzielić się odczuciami czy wątpliwościami z innymi Kursantkami, pozwolić się zainspirować innym kobietom lub je zainspirować. Przede wszystkim ta przestrzeń stworzona jest z intencją, byś jako kobieta przechodząca menopauzalną przemianę poczuła, że przynależysz do wspólnoty i możesz wrastać oraz rozwijać się razem z jej członkiniami.


Dodatkowo masz możliwość wykupienia jednej godzinnej sesji via skype po preferencyjnejcenie 150 zł podczas trwania kursu i do tygodnia po jego zakończeniu.  

JAKIE ZMIANY MOZESZ  ZAOBSERWOWAĆ PO KURSIE

*   zyskasz wiedzę na temat procesów zachodzących w Tobie na planie cielesnym i psychicznym

*   obejmiesz emocje

*   nawiążesz lepszy kontakt z samą sobą

*   zbudujesz zdrową relację z Twoim ciałem i zaakceptujesz je takim, jakim się staje

*   stworzysz podstawy do zmiany stylu życia 

*   dokonasz przewartościowań, co służy Ci teraz, a co już nie jest służące

*   ożywisz przestrzeń seksualności

*   otworzysz się na intuicję

*   doświadczysz inicjacji w kolejny etap życia


JEDYNY TAKI KURS ONLINE W POLSCE DLA DOJRZAŁYCH KOBIET

Autorka Kursu - Izabela Cisek-Malec

Coacherka Ciała, nauczycielka świadomej seksualności, trenerka w obszarze relacji intymnych, mentorka, dziennikarka, wykładowczyni. Kobieta w okresie klimakterium, która stworzyła ten program na bazie własnych doświadczeń, posiłkując się dawnymi przekazami i nowoczesnymi zasobami


W pracy warsztatowej korzystam z metod i narzędzi (m. innymi NVC), które poznałam w trzyletniej Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego przy Dojrzewalni Róż oraz podczas rocznego kursu Ruchu Autentycznego (INSITUTE FOR INTEGRATIVE BODYWORK AND MOVEMENT THERAPY w Wielkiej Brytanii), a także w trakcie szkolenia dla Praktyków NLP. Zgłębiam neotantrę i tao seksualności, praktykując je od wielu lat. Ukończyłam „Clinical Sexology Live Training” oraz „Advanced Sexological Personal Exploration Xperience”, szkolenia prowadzone przez Dr Patti Britton z San Franscisco, założycielkę SexCoachU, twórczynię integralnego coachingu seksualności (połączenia wiedzy medycznej z różnorodnymi programami rozwoju osobistego i duchowego). Ukończyłam studia w podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu. Posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Obecnie jestem na ścieżce szkoleniowej I stopnia z psychoanalizy jungowskiej.

Najczęściej praktykuję techniki pracy z oddechem, ciałem, ruchem, świadomymi formami tańca oraz seksualności. Najbardziej interesuje mnie wspieranie innych w zaprzyjaźnianiu się ze swoim ciałem i zamieszkaniu w nim w pełni – powołałam do życia autorską metodę Coaching Ciała, która jest praktykowaniem uważnej obecności w ciele. Dzięki temu stworzona zostaje przestrzeń dla swobodnego przepływu życiodajnej i kreatywnej siły – energii seksualnej oraz dla przyjęcia przyjemności. Pomagam kobietom, które chcą zadbać o relację z własnym ciałem, by mogły lepiej zarządzać swoją energią, także seksualną. Jak również tym, dla których ważna jest intymność z samą sobą i innymi oraz świadomie tworzone relacje intymne. Przede wszystkim wspieram osoby, które pragną ucieleśnić swoją seksualność.

Wieloletnie doświadczenie i umiejętności dziennikarskie zdobywałam w licznych kobiecych magazynach m.in. w magazynie Twój Styl, Viva!, Viva! Moda, Pani, a doskonaliłam je na stanowisku zastępcy redaktor naczelnej tygodnika Gala. Jako stylistka współpracowałam z magazynami kobiecymi (Twój Styl, Glamour, Cosmopolitan, Wysokie Obcasy) stylizując do sesji zdjęciowych polskie gwiazdy. Przygotowałam dziesiątki pokazów mody. Projektowałam ręcznie wytwarzane buty na zamówienie projektantów mody (Ania Kuczyńska, Tomasz Ossoliński, Dawid Woliński). Pracowałam jako kostiumografka w filmach reklamowych i fabularnych. Wykładałam modę na SWPS a także w Szkole Stylu z Elle Moniki Jaruzelskiej.

Od 2006 roku w swojej pracy dziennikarskiej zajęłam się tematyką rozwoju, jako autorka tekstów oraz redaktorka miesięcznika „Sens – Poradnika Psychologicznego”, dziennikarka „Pomocnika Psychologicznego Polityki” i miesięcznika Zwierciadło. A obecnie z pasją promuję i upowszechniam narzędzia wspierające rozwój jako autorka magazynu „Coaching” i redaktor współprowadząca „endorfiny”, rozwojowego e-magazynu Dojrzewalni Róż.

Cena kursu online

Przy wpłacie do 17.11.2017


            249 zł

              62 Euro

Kontakt:

Coaching Ciała Izabela Cisek-Malec

www.coachingciala.pl

email

iza(at) coachingciala.pl


Copyright ©2017   7 oko