Święta Ladacznica w Tobie czyli powrót do boskiej seksualności

„Święta Ladacznica to archetypowy obraz kobiety, która osiągnęła głęboką unię z wewnętrzną boginią miłości. Przejawia się w ona w kobietach, które dzięki praktykom, rytuałom oraz własnemu rozwojowi psychicznemu świadomie poznają duchową stronę swego erotyzmu i przeżywają ją zgodnie z ich indywidualną sytuacją. Święta Ladacznica jest „sama w sobie”, wolna od ograniczeń konwencji; przeżywa swoje życie w zgodzie z własnymi wyborami. Jej seksualność nie przejawia się w tym, że jest seksowna czy prowokująca w potocznym rozumieniu tych słów. Taka kobieta odczuwa specyficzną obecność w swoim wnętrzu, połączenie żywotności, radości i mądrości. Zamiast zachowywać się w sposób wyuczony pozwala, by ta jakość „wypływała”  z  jej wnętrza i emanowała na zewnątrz”  – Izabela Cisek-Malec, „Święta Ladacznica w Tobie – nauki świętoszenia tylko dla kobiet”, książka w przygotowaniu.

Być może intryguje Cię tytuł mojego warsztatu. Określenie Święta Ladacznica dla niektórych stanowi paradoks – jak to, co seksualne, może sąsiadować z tym, co poświęcone jest Bogu czy bogom? W jaki sposób aspekty należące do sfery sacrum mają współistnieć z tymi z obszaru profanum? Podział na „świętą i kurwę”, „madonnę i ladacznicę”, „żonę i kochankę” pojawił się zaledwie kilka tysięcy lat temu, jednak w zbiorowej świadomości jest nadal obecny… Żyjemy w kulturze, która od rozdzieliła ciało i seksualność od duchowości. Tymczasem w głębi naszej psychiki, w naszej nieświadomości, przechowywane są dawne wzorce z czasów, kiedy seksualność była uświęcona. Te psychiczne wzorce i zarazem potężne wewnętrzne siły, które nami kierują, to archetypy. Są one uniwersalne dla ludzi na całym świecie i często nieświadomie dają o sobie znać. „Święta Ladacznica” to właśnie jeden z ważnych archetypów i wewnętrznych aspektów kobiecości. A zarazem Twoje wewnętrzne nierozdzielne połączenie pomiędzy erotyką i duchowością.

Kobieca cielesność, zmysłowość i seksualność zostały obarczone grzechem, poczuciem winy, wstydu i kojarzone są z nieczystością. A jeśli bywają „wyzwolone”, są często pozbawione duchowego wymiaru. Więc my będziemy odtwarzać to starożytne połączenie, prowadząc „wykopaliska duszy”  a nawet łączyć te dwa aspekty w spójną całość, tak byś poczuła uświęcenie seksualności, jedność tego, co cielesne z tym, co duchowe. Wtedy możesz doświadczyć czysto kobiecej energii, która pozwoli Ci zakochać się we własnym ciele, energii, która krąży od stóp aż po czubek głowy!

Przekazy z „przestrzeni matriarchatu” – historycznej i mitologicznej, mogą być pomocne w rozwoju kobiet. Moje osobiste doświadczenie pokazuje, że kiedy kobiety zaczynają odzyskiwać swoje ciała i seksualność, stają się pełniejszymi i bardziej świadomymi swojego potencjału istotami. A w Świętej Ladacznicy rozpoznają archetypowy wzorzec, który od zamierzchłych czasów zamieszkuje ich psychikę. Uznany i przyjęty, przestaje w nieświadomy sposób wpływać na kobietę, przestaje nią zarządzać i żądać, by została albo Świętą, albo Ladacznicą. Pozwala na przyłączenie większego spektrum aspektów kobiecości, bycie i Świętą i Ladacznicą oraz radosne oraz swobodne czerpanie z potencjału całego spektrum tego continuum.

Co będziesz robić Doświadczysz pracy z granicami, dotykiem, nagością, ruchem, tańcem, energią seksualną i rytuałem. Wspólnie będziemy odkrywać archetypy, czyli pierwotne psychiczne wzorce zachowań, zamieszkujące nieświadome pokłady naszej psychiki. Spotkamy się w bezpiecznej i intymnej przestrzeni kobiecej grupy.

Co możesz zyskać * Rozpoznasz swoją wewnętrzną Strażniczkę Patriarchatu i obejmiesz tę część siebie;* Przetransformujesz swoje przekonania na temat seksualności Twojego ciała; * Aktywujesz stłumioną energię seksualną * Poznasz nowe jakości kobiecej słodyczy; * Odkryjesz fascynujące sposoby celebrowania przyjemności, *Doświadczysz uzdrawiającej siły frywolnego śmiechu; * Otworzysz Twoje ciało na błogość i rozkosz…

A wszystko po to, abyś stała się lubieżnie niewinną i wyuzdanie czystą, czyli Świętą Ladacznicą. I abyś mogła swobodnie kształtować swoje życie seksualne w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteś! Oraz żeby określenie „boski seks” zyskało dla Ciebie nowe wymiary…

Termin 31 kwietnia – 3 maja 2019.

Miejsce Ośrodek Tu i Teraz, Nowe Kawkowo na Warmii (obok Olsztyna)

Cena za udział w warsztacie:

*770 zł przy wpłacie BEZZWROTNEGO W PRZYPADKU REZYGNACJI zadatku w kwocie 350 zł do 31 stycznia 2019.

*880 zł przy wpłacie BEZZWROTNEGO W PRZYPADKU REZYGNACJI zadatku w kwocie 350 zł do 15 marca 2019

*990 zł przy wpłacie BEZZWROTNEGO W PRZYPADKU REZYGNACJI zadatku w kwocie 350 zł po 15 marca 2019.

Zapisy do 22 kwietnia 2018!

Dodatkowo opłata za nocleg i wyżywienie zgodnie z cennikiem ośrodka Tu i Teraz- informacje i rezerwacja wybranej opcji noclegowej: kawkowo@tuiteraz.eu

Info i zgłoszenia: iza@coachingciala.pl, tel.660 633 377

Opinie uczestniczek znajdziesz tutaj.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, przeczytaj mój tekst o Świętej i o Ladacznicy czyli o tym jak powracam do integralności i wewnętrznej dziewiczości.